Kolczyki zrobione z bursztynu - czyli, biżuteria na każdziutką okazję, chociaż nie na każdą kieszonkę

Bursztyn to rodzaj kamienia, który istnieje od zarania dziejów. Jest to rodzaj wyschniętej żywicy, którą to zapewne dość często będąc dzieckiem widziałeś nie jedynie na jarmarkach wraz z biżuterią, ale również na stoiskach, w których były "nietypowe" przedmioty, wewnątrz których to bez problemu wypatrzyliśmy kawałeczki przepięknej skałki, a wewnątrz niego zatopionego owada lub nawet jakieś małe zwierzę, które to wbrew pozorom może posiadać dziesiątki, setki, tysiące, a nawet miliony oraz miliardy latek.
buty
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com


kobieta
Napisał: Calvin Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bursztyn to jednak dla wielu spośród nas obecnie biżuteria oraz to dokładnie na niej - a jeszcze konkretniej na jej "dousznej" wersji - się dzisiaj skupimy...


Jeżeli jeszcze dobrze nie zauważyłeś, to już objaśniamy, że nasz dzisiejszy temat zostanie poświęcony kolczykom, wraz z elementami bursztynowymi. Tego rodzaju kolczyki z bursztynu, jest to przepiękna ozdoba, którą to jak łatwo się domyśleć noszą głównie kobiety, choć jak wiadomo, żyją różni persony, z tego powodu i niektórzy chłopacy noszę ten konkretny rodzaj "błyskotek", dla nich jednak biżuteria wraz z bursztynem głównie koncentruje się na bransoletach. Powracając jednakże do tematu, kolczyki z bursztynu są idealne właściwie na każdego typu okazję - wspaniale bywa jednakże pamiętać, iż tego rodzaju rzeczy wcale nie bywają tanie.
Za malutkie kolczyki typu wkrętki, zazwyczaj zapłacimy od obszaru 50 złotych i wyżej, a zauważmy, iż bywa to Naprawdę mały kawałeczek bursztynu, najczęściej osadzony w maleńkim kawałeczku sreberka.

Masz ochotę odnaleźć więcej na tej stronie (https://ksiazkitanie.pl/pl/c/Czasopisma/1031) na prezentowany problem? Jeśli tak, to bez obawy kliknij tutaj, a na pewno poczujesz satysfakcję!

Im większy kawałeczek (i im mocniej "czyściutki"), tym możemy być pewni, iż zapłacimy za niego więcej, nawet parę tysięcy.
22/08/17, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.