Utwory muzyczne popularnych zespołów dla niedoświadczonego gitarzysty

Wielu początkujących gitarzystów chcących nauczyć się dobrze grać na samym początku uczenia się stara się znaleźć odpowiednie do takiego poziomu piosenki, które dadzą nam możliwość bezproblemowo pokonać trudne początki, a tym samym będą rozwijały różne umiejętności gry na gitarze. Oprócz ćwiczeń stricte technicznych, które koordynują lewą rękę z prawą oraz rozciągają palce i ćwiczą cały aparat, dobrze jest znaleźć piosenki, które krok po kroku będą rozwijać nasze umiejętności. Wielu młodych początkujących gitarzystów chce grać klasykę rocka.
perkusja
Napisał: Matti Mattila
Na podstawie: flickr.com/photos/mattimattila
Kapele z tego gatunku takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią kultowe kapele zapisane na kartach historii muzyki dwudziestego stulecia. Słuchając piosenek takich kapel jak Metallica czy ten zespół: można znaleźć wiele luźnych riffów i fragmentów piosenek, które pozwolą nie tylko od samego początku ćwiczyć na gitarze poszczególne umiejętności, grając od razu z nagraniami ale też sprawią, że od razu na podstawie prostych riffów będzie można usłyszeć konkretny fragment znanej piosenki, dzięki czemu będziemy mieli więcej frajdy i radości z efektów naszych starań.

Kolejne treści

Wszystkie najciekawsze turystyczne atrakcje w Wiśle, propozycja kwater i noclegów w tej miejscowości.

Województwo Śląskie bardzo dużo może zaproponować wszystkim turystom. Mimo że Śląsk kojarzy się przede wszystkim z kopalniami i przemysłem wydobywczym, to jednak niewiele kilometrów na południe położone są przepiękne góry, i kilka znanych w całej Polsce turystycznych miejscowości.


Jest na świecie bardzo dużo utworów rockowych, które na początek nadadzą się świetnie i będą krok po kroku rozwijać naszą technikę. Dobrym przykładem jest kultowa piosenka pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Rozpoczyna się zagrywką dość łatwą, która w sumie polega jedynie na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny oraz dołożeniu na progu czwartym struny czwartej palca, który najbardziej nadaje się do zagrania w tym miejscu, czyli palca serdecznego.

Czy ta tematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://147break.waw.pl/), pod którym odnajdziesz niezbędne Ci informacje - zobacz, że Cię zajmą na długi czas.koncert
Napisał: Matheus Misumoto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na tym ułożeniu palców można zagrać pierwszych kilka początkowych taktów piosenki, wystarczy po prostu odpowiednio kostkować prawą ręką, najlepiej wykonując ruch naprzemienny. Warto też tutaj nadmienić, że mimo bardzo łatwego technicznie fragmentu utworu, aby jak najlepiej wykonać ten motyw, należy skoncentrować się tutaj na rytmice i ten element gry ćwiczyć. Można więc wyćwiczyć poczucie rytmiki grając bardzo prosty motyw, który w dodatku jest wszystkim znany, więc od razu mamy wrażenie, że umiemy już zagrać jakąś znaną nam piosenkę dobrze. W każdym zespole można odnaleźć takie motywy i należī od nich wystartować, żeby potem sukcesywnie iść do przodu i z poszczególnych wyćwiczonych osobno fragmentów zbudować już cały znany nam utwór.
22/02/03, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.