Czym odróżniają się spódnice od sukienek oraz w czym właściwie tkwi różnica między nimi?

Mnóstwo facetów nie umie odróżnić sukni od spódnicy. I to wręcz będąc już w dorosłym wieku. Takowe analogiczne również w nazewnictwie jak i w prezentowaniu się pojęcia, po prostu się im mieszają.
A to przecież takowe proste.


sukienki
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com


szal
Napisał: Maria Morri
Na podstawie: http://www.flickr.com


Otóż sukienki to takowe odzienie, które po ich nałożeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice - od pasa w dół. To odzienie jest wyjątkowo wielokrotnie noszone na okres wiosenny oraz w okresie letnim, ponieważ ich lżejsze wersje są niezwykle lekkie, a przez to komfortowe. Są oczywiście w większym stopniu uroczyste sukienki, które można śmiało założyć do biura. Wtedy jednak należałoby zwracać uwagę na tzw. dress code, zatem ustalony odgórnie sposób ubierania się w pracy. Mówi on na przykład o niniejszym, ażeby sukienki nie były zbyt prześwitujące i nie okazały się w zbytnio jaskrawych odcieniach. Najwłaściwiej widziane są w tamtym miejscu ubrania ciemniejsze lub siwe. Naturalnie z chęcią bez żadnych wzorków.


tableau - ubrania
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com


Należałoby także dopowiedzieć, iż na jakieś oficjalne okazje także preferowane są sukienki, a nie spódniczki. Wszakże nie od dziś funkcjonuje wyrażenie: suknia wieczorowa. Jednak znacznie częściej sukienki są używane. Każda pani posiada ich w szafie sporą paletę, gdyż wie, iż jej mąż bardzo lubi, kiedy każdego dnia chodzi w innej sukience. Są bowiem sukienki na cienkich ramiączkach i na szerszych. Są także takowe, które mają wręcz krótkie rękawki.
Całość jest tu sprawą gustu. Na szczęście takie odzienie nie zalicza się do zbyt kosztownych, więc dowolna niewiasta ma ich w szafce sporo.
20/01/31, 10:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.