Co symbolizuje powszechnie używany w jubilerstwie znak nieskonczoności?

Chyba każdy człowiek spotkał się kiedyś ze staroegipskim znakiem pod nazwą Uroboros, który prezentuje węża zjadającego własny ogon. Symbol ten jest od XVII wieku używany także w matematyce w postaci odwróconej w poziomie ósemki.
oferta
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Taki symbol jubilerzy często stosują do tworzenia precjozów.


kobiety
Napisał: Georgie Pauwels
Na podstawie: http://www.flickr.com


Symbolizuje on nieskończoność i cykliczność natury, koncepcję odrodzenia, doskonałość, harmonijność, równowagę sił, cykliczność przemian i bogactwo. Jest nie tylko bardzo stylowy, lecz także bez wątpienia ładny. Dlatego też jubilerzy tak chętnie po niego sięgają. Jest wykorzystywany w wypadku zawieszek czy też kolczyków. Surowcem do jego produkcji jest najczęściej srebro lub złoto. Produkty z takim symbolem mogą dać sobie np. przyjaciółki bądź młodzi małżonkowie - oni wyjątkowo mogą potrebować obfitości i powodzenia.


Przykładowo jeżeli chciałbyś, aby Twoja wybranka pamiętała, że Ci na niej zależy, mógłbyś podarować jej tego typu, np.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przejdź więc do następnego posta i zweryfikuje jakie dodatkowe źródło (http://modazielinscy.pl/moda-slubna) było naszą zachętą. Przyjemnej lektury!

bransoletkę. Dlatego też jeżeli interesuje Cię symbol nieskończoności biżuteria z takim wzorem jest do nabycia u każdego dobrego jubilera. A kto wspomniał, że nie mógłbyś zlecić biżuterii z dodatkowym imieniem Twojej ukochanej? Napis mógłby być hrase% (warto sprawdzić ofertę dotyczącą produktu - karafka z grawerem boro-laser - w sam raz na podarek) lub stanowić oddzielny detal. Osoby bardziej wymagające mogą także zakupić wyrób wysadzany szlachetnymi kamieniami. A przecież diamenty także są wieczne.
Wersje stworzone dla płci męskiej są za to bardziej masywne. Dla przykładu modne są bransolety dla mężczyzn, jakie mają znak nieskonczoności wyprodukowany ze złota o próbie 333 i oferowane w cenie około 100 złotych.
20/11/14, 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.