Z których materiałów mogłyby być wykonane obrączki oraz czy są one wytrzymałe?

W życiu dowolnego mężczyzny nadchodzi tego typu moment, gdy poznaje swą drugą połowę oraz pragnie z nią spędzić pozostałą część swego życia. Żeby tak było, powinien m.in. zakupić jej kwiaty oraz w bardzo nastrojowych okolicznościach się oświadczyć.


Potem musi się udać do sklepu złotniczego oraz dobrać właściwe obrączki.
obrączki sklep
Napisał: Gatta
Na podstawie: Gatta


Ich kształt, rozmiar czy też konkretny materiał, z którego są wykonane to sprawa osobista. Naturalnie kandydat na męża mógłby mieć nadzieję na poradę jubilera, który może pokazać przeróżne wersje złota, srebro czy też tytan. Oczywiście najpopularniejsze jest złoto, ponieważ mogłoby ono posiadać przeróżne odcienie (np. żółty, czerwony czy też biały) oraz jest niezwykle trwałe. Obrączki takie są produkowane w różnych próbach, np. najpopularniejsza jest próba 585, lecz może być ona wyższa (np.

Nim wyłączysz ten komputer, przeanalizuj jeszcze jedną publikację, gdyż istotnie zalecam te informacje (https://vankeljeans.com/kategoria/polo), z tego powodu że zawiera ono niezwykle cenne dane.

750) lub mniejsza (333 czy też 375). Jeśli chcesz zakupić tego typu obrączki sklep jubilerski z pewnością ma ich znaczny wybór. Poza tymi wykonanymi ze złota, niezwykle popularne są także obrączki - www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html - wykonane ze srebra. Niestety jest to miększy metal, co sprawia, że jest w mniejszym stopniu trwały. Z tego też powodu zazwyczaj używa się go w przypadku produkcji obrączek przyjaźni. Zazwyczaj używaną próbą obrączek wykonanych ze srebra jest próba 925.


Dla co poniektórych osób pewnym zaskoczeniem mógłby być fakt, że najdroższym surowcem wykorzystywanym do produkcji pierścionków ślubnych jest nie tyle złoto, a platyna. Jej odcień jest podobny do srebra. Ważne w wypadku takiego surowca okazuje się być to, że jest to metal antyalergiczny.
Jego masa jest większa od obrączek wykonanych ze złotego kruszcu, co w połączeniu z ich większą wytrzymałością powoduje, że platynowe obrączki (niezależnie czy próby 950, czy też 600), są stosunkowo drogie. Kolejnym uznawanym przez złotników oraz ich klientów surowcem jest tytan, który cechuje się dużą twardością. Obrączki z niego są niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zarysowania.
20/07/03, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.