Czym nakryć głowę małego dziecka?

Czapeczka, kapelusik czy chustka – to nakrycia głowy, jakie najczęściej nabywamy dla oseska. Lecz czy na pewno wiemy, kiedy jakie okrycie głowy wkładać? Oraz na co zwrócić uwagę w trakcie sprawunków, aby dobrze dopasować czapeczki niemowlęce? Dowiedz się, kiedy czapeczka jest konieczna, a kiedy można jej oseskowi nie zakładać.Gdy skonfrontujesz Rozmiary główki bobasa z rozmiarem całego jego ciała, pewnie zauważysz, że jest ona nieproporcjonalnie duża.


A jest tak stąd, że to właśnie głową maleństwo toruje drogę na świat.

Zaabsorbował Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź nike air force 1 szybko, w tym miejscu jest coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Jeszcze do niedawna obowiązywał obyczaj, by bobasom do czasu skończenia 3 miesięcy życia wkładać czapeczkę w mieszkaniu. Obecnie wiemy, iż nie ma takiej konieczności, a czasami jest to wręcz szkodliwe, dlatego że dziecko leżące w czapce w mieszkaniu, zwłaszcza w nagrzanym wnętrzu, jest w stanie się przegrzać. Można jednakże zrobić wyjątek i zakładać maleństwu czapeczkę po kąpieli, na jakieś 30 minut – ale jedynie wtenczas, jeśli kąpiecie malca w nagrzanej łazience, natomiast potem przenosicie do dużo od niej chłodniejszego pokoju (nie ma zaś takiej potrzeby, gdy w toalecie a także w pokoju jest taka sama temperatura). Musi to być jednakże czapka cienka i lekka – najodpowiedniej bawełniana, która przepuszcza powietrze. Czapeczka (Broel) winna dobrze przylegać do głowy, jednak nie może być nazbyt ciasna, by nie ściskała główki dziecka.
W czasie werandowania lub na spacerze maluszek musi mieć opatuloną głowę.
Czym, to zależy od pogody. Im chłodniej, tym czapka winna być cieplejsza jak też szczelniej zakrywać uszy. Jeśli idzie o czapki dziecięce zimowe obfity ich wybór znajdziesz w necie.
20/06/04, 08:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.