Jak wybrać prezenty, jakie faktycznie będą dobrze wybrane? Czy książka to prezent na lata, do którego z chęcią wracamy?

Jakiego typu prezenty sprawdzą się najlepiej? Czy tego typu, które są jednorazowe, jak kwiaty, a mają podkreślić uroczystość chwili? A może bardziej na lata, jakie są wartością samą w sobie? Większość ludzi zapewne wybierze tę drugą odpowiedź, bo każdy preferuje otrzymać coś, do czego jest w stanie wracać po latach oraz radować się tym na nowo. Tego typu prezenty jesteśmy w stanie odnaleźć w księgarni, bo książka to coś, do czego warto powrócić, niekiedy w najmniej oczekiwanym momencie.


linux komendy
Napisał: Creative Technology
Na podstawie: Creative Technology
lawendowe pole
Napisał: annieo76
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Weźmy na przykład książkę Lawendowe Pole autorki Joanny Posoch. To poradnik dla dla każdego człowieka, jaki ma dość już miasta i pragnie zamieszkać na wsi. Pisarka daje rady, jak sobie tam poradzić, na przykład jak uprawiać zioła, aby funkcjonowanie na wsi faktycznie nam się podobało, a nie było tylko jedną wielką frustracją. W tym samym sensie możemy opisać-


Atlas ptaków, co oznacza publikację, dzięki jakiej w trakcie zwyczajnego spaceru będzie można rozpoznawać różnorodne gatunki ptaków. To niezwykle interesujące zajęcie, chociaż na co dzień zabiegani oraz zmęczeni nie dostrzegamy tego typu możliwości.


atlas ptaków
Napisał: liketearsintherain's buddy icon
Na podstawie: www.flickr.com
Jak pojawia się weekend to jesteśmy w stanie się tym zainteresować, a gdy posiadamy taki atlas na półce to to zadanie stanie się bezproblemowe do zrobienia. Jak książkowe prezenty to faktycznie klasyka, co oznacza książki, jakie zapisały się w historii literatury, najlepiej je znać i mieć na półce. Najlepszym przykładem niech będzie Paragraf 22. Lecz tego rodzaju prezenty mogą być po prostu użytkowe, nie takie co przetrwają próbę czasu, lecz w konkretnym momencie przez kilka lat stanowić będą obowiązkową pomoc. Dobrym przykładem jest książka Linux komendy. To książka z dziedziny wiedzy, która bez przerwy się zmienia, tak więc nie można powiedzieć, że np. za 10 lat z takich książkach będzie faktycznie obowiązująca. Z tego względu takie książki są dobrym prezentem dla osoby, jaka zajmuje się tego typu sprawami w chwili obecnej i z pewnością taka pozycja będzie dla niej wielką pomocą- .


Ale czy przetrwa dany okres czasu? Jest to zależne od tego, o jakiej dziedzinie mowa, ponieważ w tej sytuacji, jak wspomnieliśmy już wcześniej, to tak naprawdę niemożliwe, lecz w wielu innych momentach jest to jak najbardziej możliwe. Na pewno tak jest w przypadku umiejętności, w jakich nie zmieniają się reguły oraz określone techniki. Jak więc widać prezenty trwałe oraz na lata, jak książki, to najbardziej odpowiedni sposób, aby obdarować solenizanta w coś, co zostanie z nim na zawsze, a i może przyda się w następnych latach. Do tego rodzaju prezentów powraca się z sentymentem, lecz i w kwestiach praktycznych, kiedy określona książka będzie przydatna oraz pomocna.
20/05/28, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.