Wygodne i praktyczne, czyli czy warto decydować się na skarpety bambusowe?

Są zdrowe dla środowiska, gładkie w dotyku i do tego mają walory prozdrowotne. Skarpetki z z bambusa – bo o nich mowa - stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnie używanych skarpetek, zwykle bawełnianych.

Warto być uważnym przy zakupie – skarpety z bambusa, podobnie jak dowolny inny materiał, są lepszego lub gorszego gatunku. Komplety za kilkanaście złotych powinny pozostawiać wątpliwości, zważywszy , że w najtańszych rodzajach zdarzają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Zapewne to skutek błędu, nieprawidłowej etykiety bądź niewiedzy sprzedającego, ale wolelibyśmy kupowanie skarpet, które nie tylko kuszą wizualnie, ale są wskazane dla naszego zdrowia, czy np. na upały.
Obuwie sportowe
Napisał: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Sklep z ubraniami poleca ogromny wybór ubrań dla osób puszystych

LATEM „NA CZARNO”
Napisał: Every Nature
Na podstawie: Every Nature
W dzisiejszych czasach, zdecydowanie więcej informacji w mediach poświęcone jest temu, że w różnych krajach ludzie nieustannie zyskują na wadze. Ubrania xxl, to często poszukiwane rozmiary w sklepach odzieżowych, gdyż ludzie nie wyłącznie są wysocy, lecz także i niestety puszyści.


Bambusowy materiał w zamyśle ma sprawić by były to najlepsze na upał skarpety. Producent skarpet z tego materiału odnosi się w pierwszym rzędzie do tego, że bambus to mniej potu, czy oddychanie stopy. Rodzice, mający dzieci na etapie dorastania coraz częściej dopytują o receptę na problem nagminnego pocenia się skóry stóp ich pociech. Jak się okazuje zamiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynieść oczekiwanych rezultatów.

Zostawiam tu mój odnośnik (http://www.mpmanagement.pl/) do następnej strony. Myślę, że zapragniesz obejrzeć świeże posty, jeżeli zainteresowały Cię te zamieszczone na tej witrynie.

Pot powodujący nieprzyjemną woń jest dla dojrzewających osób jednym z ważniejszych powodów do zawstydzeń. Skarpety bambusowe zmniejszą poziom wstydu u nastolatków, zdecydowanie ułatwią życie małym, szalejącym dzieciom i ich rodzicom. Trwalsze rodzajowo skarpety zapobiegają wycieraniu się i pojawianiu się dziur na piętach.

Za skarpetkami z bambusa stoi też ich naturalność. Selekcja afrykańskiej rośliny przebiega w tradycyjny sposób. Szybko rosnące łodygi rośliny zwyczajnie ścina się, bez rozmaitych wspomagaczy ani eksperymentów po ścince. Tymczasem najpopularniejsza u nas bawełna (w skarpetach najczęściej nie stanowi 100 %, ale zwykle ponad 90 z domieszką syntetyku) jest wiele razy stymulowana chemicznie. Potrzebuje do tego procesu nawozów sztucznych.

Sam bambus służy nie tylko produkowaniu skarpet. Z tej ekologicznie przetworzonej tkaniny robi się także pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a nawet prezerwatywy. To dzięki miękkim, elastycznym włóknom, dzięki którym bambus stanowi o przyjemnym kontakcie z ciałem człowieka. Warto mieć te względy na uwadze przy wahaniu się nad kupnem dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej
22/09/20, 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.