Co się kupuje w aptece poza lekarstwami czyli krótka charakterystyka najpopularniejszych grup produktów, które można tam znaleźć.

Większości z nas apteki będą się przede wszystkim kojarzyć z lekami, po jakie się tam idzie jeśli się jest chorym. Jednak tak naprawdę lekarstwa stanowią jedynie pewną część tego, co proponują apteki, a będą proponować obecnie naprawdę dużo. Przede wszystkim możliwa jest w nich do kupienia ogromna ilość najróżniejszych preparatów z witaminami oraz suplementów praktycznie na wszystko. Są też oczywiście typowe witaminy, typu D, A czy też tak potrzebna w zimowym okresie witamina c lewoskrętna. Lecz w ostatnim czasie zdecydowanie większą popularnością cieszą się produkty zawierające zestaw kilkunastu minerałów oraz witamin. Faktycznie w niejednym przypadku stanowią one uzupełnienie codziennego odżywiania, lecz niestety wiele osób łyka je bez żadnego opamiętania, zapominając o tym, że to przecież odżywianie powinno dawać dużą część niezbędnych związków, a preparaty mają co najwyżej uzupełniać niedobory. Lecz dostępne są one bez recepty, więc każdy będzie je mógł kupić i zażywać.

portret - ubrania
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com
ubrania - widok
Napisał: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com
ubrania - ogląd
Napisał: Jakub Martyński
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następną grupą produktów, jakie będą dostępne na aptekowych półkach są środki przeciwbólowe. Również one oferowane są w bardzo dużej ilości, i też podobnie jak witaminy mogą być przez niektóre osoby mocno nadużywane. Przeciwbólowe leki są również dostępne bez recepty, więc każdy je może kupić bez żadnego ograniczenia, ale też stosować się je powinno tylko w uzasadnionych przypadkach. Takie same wytyczne są też do rozmaitych ziołowych preparatów, które są również bardzo chętnie kupowane przez klientów w aptekach. Przykładowo można do nich zaliczyć Amol (niezawodny amol), który zawiera w składzie wyciągi z wielu roślin leczniczych, dzięki czemu skutecznie będzie pomagał w różnych chorobach i dolegliwościach. Apteki oferują również spore ilości rozmaitych akcesoriów, typu ciśnieniomierze, glukometry czy termometry.


Bez problemów kupić w nich też można test ciążowy cena oraz inne testy, za pomocą których można sprawdzać stan organizmu - test ciążowy cena. Wiele aptek sprzedaje także różne kosmetyki i środki pielęgnujące, z reguły takie, jakich nie da się kupić w normalnych sklepach.
22/03/03, 08:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.