W jaki sposób poprawnie dopasować sznurowadła do szykownego obuwia?

Historia sznurowadeł sięga krańca XVIII w.. To wówczas zastąpiły sznurowadła wielkie, ozdobne klamry przy butach. Dziś można zaopatrzyć się w sznurówki stworzone z rozmaitych materiałów i w najróżniejszych odcieniach. Należycie dobrane sznurówki mogą poprawić wygląd obuwia, a nieodpowiednio dobrane - wprost na odwrót.

Napisał: PR Solution
Sznurówkom poświęca się najczęściej niewiele uwagi. Podczas kupna butów sznurówki są już w zestawie, i - o ile nie przetrą się w czasie użytkowania - nie zwraca się na nie uwagi. A sznurowadła mają duży wpływ na prezencję obuwia.

Kolejne treści

To trzeba mieć w szafie zimą! W jaki sposób kupić dobre buty dla siebie?

buty na obcasie
Napisał: Matthias Uhlig
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak wybrać perfekcyjne buty na sezon jesień-zima dla siebie? Naturalnie to zależy, o których butach mówimy. Jeśli ma być równocześnie modnie i komfortowo, nawet w środku dotkliwej zimy, to zadanie jest niełatwe. Czy to do zrobienia? Czy możemy połączyć elegancję z mokrą zimą?


Nawet najwyższej renomy obuwie (nieistotne czy to będą buty Mcarthur czy też buty Meindl) ze źle dobranymi sznurowadłami może narażać na śmieszność - markowe obuwie McArthur. I na odwrót, mniej eleganckie buty mogą zyskać kiedy dobierze się do nich właściwe sznurowadła. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzai sznurowadeł, jednak po dokładnym przyjrzeniu się im, staje się jasne iż do butów biznesowych godziwej jakości czy Geox buty, czy Lacoste buty, przydać się może niewiele spośród nich - zobacz buty marki Geox.

W sprzedaży osiągalne są sznurowadła tkane bądź plecione z bawełny, z syntetycznych nici, mieszanki owych materiałów czy ze skóry. Wśród nich dostaniemy sznurowadła woskowane i naturalne. Można również kupić sznurówki okrągłe oraz płaskie, które są właściwe do różnych butów. Osłona zakończeń sznurowadła (www.skalnik.pl/akcesoria-sznurowadla.html) to aglet lub skuwka.

Prezentowany tekst jest bardzo interesujący? Jeśli również takie jest Twoje zdanie, to kliknij na pomocny serwis (https://bylola.pl/pl/c/BodyStocking-XXL/145), który posiada równie cenne dane.

Koniec sznurówek jest zgrzewany, następnie końcówka jest osłonięta folią lub też wykańczana metalową końcówką. Dzięki takiemu podejściu sznurowadła nie strzępią się i o wiele prościej przewlekać je przez oczka obuwia.

Najlepszym wyborem jeśli idzie o buty biznesowe będą sznurowadła z bawełny. Ich długość należy dobrać do liczby oczek w obuwiu. Do dwu par oczek starczą sznurówki o długości 45 cm, zaś do czterech par oczek sznurowadła powinny być stosownie dłuższe. Do bucików które posiadają dziesięć par oczek, należy dobrać sznurowadła o długości nawet 180 cm.

Do wysokiej próby sznurowanych butów najlepiej nadają się delikatne woskowane sznurowadła bawełniane, które będą odporniejsze na wilgoć i o wiele mocniejsze aniżeli delikatne sznurówki bez warstwy wosku. Odpowiednio dobrane sznurówki nie powinny zwieszać się bezładnie na cholewę .
18/12/18, 09:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.