Bambus czy "bambus"? Kilka mądrości na temat możliwości tego przyjaznego dla środowiska materiału.

Słysząc nazwę "bambus" nasze myśli od razu kierują się do Azji. Mamy przed oczami ogromnego monochromatycznego zwierzaka spożywającego pędy rośliny zwanej właśnie bambusem. I choć może nam się wydawać, że pandy są ostatnim ogniwem łańcucha żywotności owej rośliny, to mimo wszystko człowiek odgrywa tu ogromną rolę. Leżąc na sofie i spoglądając na zasadzone w jednej z doniczek pędy bambusa i rozmyślając nad ich następymi kulinarnymi zastosowaniami, nie zdajemy sobie sprawy, że tkaniny, z których ubrania mamy na sobie mogą mieć w składzie właśnie ten azjatycki przysmak.

Kolorowe skarpety
Napisał: fenwench
Na podstawie: http://www.flickr.com
Konkretnie mowa tu o bieliźnie, a o prym w branży zmaga się niejeden producent skarpet. Problem jednak, jak zwykle w przypadkach odzieży, leży w oferowanej jakości. Oryginalnie używany bambus gwarantuje antybakteryjność, ekologiczność i fantastyczne noszenie. Jednak tańsze skarpety sportowe , jak i te do użytku codziennego bardzo często jedynie były zrobione z włókna bambusowego przekształconego w wiskozę. Ta druga jest już najzwyklejszą tkaniną, wykorzystywaną bardzo pospolicie do wszelkich ubrań. Posiada niewiele dodatkowych właściwości, jednak tak wytworzona, nadal jest afiszowana jako produkt lepszy niż inne. W Ameryce Północnej za podobne działania producent skarpet otrzymuje wielkie kary za wprowadzanie w błąd konsumenta. W Europie oraz Polsce niestety nie ma potrzeby umieszczania takiej informacji. W tym wypadku należy więc uważać - świadomy, rozsądny konsument powinien kupić skarpety opisane jako stworzone z bambusa, a nie tylko włókna bambusowego. Odzież wyprodukowana oryginalnie, z klarownego i sprawdzonego źródła jednak cieszy się wielkim powodzeniem.

Do swojej kolekcji wprowadziły je wpierw firmy sportowe - przedstawiając światu bambusowe skarpety sportowe, a następnie firmy z odzieżą z wyższej półki. Oczywistym jest, że elegancki dżentelmen pragnie czuć się wygodnie przez cały dzień w lakierkach. Taki efekt dają skarpety z bambusa . Także dla firm z branży odzieżowej są bardzo pozytywnym wyborem. Dzięki cienkiemu i gęstemu splotowi pozwalają one umieszczać różne desenie. Nierzadko więc skarpety w takiej jakości możemy spotkać na kramach świątecznych, odróżniające się od innych wieloma czynnikami. Mimo możliwości pomyłki nie ma po co jednak rezygnować ze skarpet z bambusa. Jeśli są z oryginalnego materiału, to są świetnym pomysłem do codziennego ubioru, a jeśli tylko z wymienianej powyżej wiskozy - to i tak to wystarczająca, choć najzwyklejsza tkanina. Najważniejsze jednak jest to, by nie przepłacać.


Kolejne treści

Aktualne ubrania na topie w modzie męskiej na każdy dzień dla każdego faceta

mężczyzna
Napisał: Barbro Andersen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mężczyzna dbający o siebie i swój wygląd to marzenie prawie każdej damy. Natomiast nie wszystkie potrzebowałyby mieć faceta, który bywa w toalecie, przed lustrem i pod prysznicem więcej czasu niż one. Kim tak w zasadzie jest i jak musi wyglądać ten idealny mężczyzna?
20/06/11, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.