Podstawowe informacje o zaletach, jakie ma bardzo dobry naturalny materiał, to znaczy klasyczna wełna.

Wełna to jeden z najbardziej cenionych naturalnych materiałów, wykorzystywanych do wyrobu ubrań. Jej właściwości od setek lat są znane, bo już wtedy ludzie nauczyli się z sierści zwierząt robić cienkie nitki, a nich różnego rodzaju tkaniny.

W szczególności moda męska
wełna z owcy
Napisał: Damien Pollet
Na podstawie: http://www.flickr.com
ją wykorzystuje, choć także panie bardzo chętnie ubierają najróżniejsze wełniane elementy odzieży. Jednak to właśnie garnitury, marynarki i eleganckie spodnie są najczęściej szyte z wysokogatunkowej wełny, poza tym stosowana jest do produkcji cieplejszej odzieży takiej jak płaszcze, czapki, szaliki i grube swetry. Wełna jest materiałem cechującym się licznymi pożądanymi właściwościami. Przede wszystkim doskonale będzie chronić przed zimnem, stąd też jej popularność w kolekcjach zimowych. Ale również bardzo dobrze odprowadza wilgoć, co z kolei sprawia, że i latem odzież z tego materiału bardzo dobrze się sprawdza. Niektóre z rodzajów wełny dają duży komfort nawet przy największych upałach, sporo przewyższając tak chwalony przez wielu len. Wełna parzona (zobacz: www.lamalama.pl/) jest także materiałem bardzo wygodnym do ubierania. Włókna jej są sprężyste, co sprawia, że tkaniny nie gniotą się tak bardzo, jak w przypadku bawełny, i nie będą przy tym wymagać częstego używania żelazka.


Kolejne treści

W jaki sposób wyposażyć swoją garderobę skromnie, ale stylowo

gwarancja
Napisał: Tessoro
Na podstawie: Akrobatka.pl
Każdy lubi wyglądać atrakcyjnie. Fakt, że nie masz wytrwałości, czasu czy też pieniążków na systematyczne eskapady do butików wcale nie musi to oznaczać, że będziesz wyglądać jak ktoś, kto totalnie wypadł z obiegu, jeśli idzie o bieżącą modę.


Sposobem dla tych, którzy posiadają okrojone środki na wykreowanie swego image od zaraz oraz na stałe, jest nabywanie pojedynczych fragmentów garderoby, które później możemy z sobą zestawiać a także dobierać w taki sposób, ażeby doskonale w nich wyglądać.

Następną zaletą jest to, że wełna nie pochłania zapachów, a nawet ma zdolność do samooczyczczenia. Dzięki temu wełniana odzież nie będzie wymagać aż tak częstego czyszczenia czy też prania, jakie jednak w jakimś stopniu niszczą materiały. Ostatnią z największych zalet wełnianych materiałów jest możliwość pochłaniania wilgoci. Przez to nawet bardziej zmoczone ubrania z wełny będą długo utrzymywać cieplny komfort, czego powiedzieć nie można o innych popularnych tkaninach. Wełna jest oferowana w wielu rozmaitych odmianach i rodzajach, różniących się nie tylko pochodzeniem z konkretnego zwierzęcia, lecz również technologią wykonania. Dużą popularność zaczynają również zyskiwać mniej popularne gatunki wełny, na przykład zalicza się do takich wełna gotowana, więcej informacji znajdziecie tutaj: aktualna oferta wełny gotowanej.
18/06/22, 06:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.