Jakim sposobem zdecydować się najlepsze obuwie

Przechadzka w górach to jedna z najfajniejszych form relaksowania się oraz odpoczynku podczas dłuższego wakacyjnego okresu lub weekendowego wyjazdu w góry. Ważne jest dodatkowo także to, że zwykle jest to zajęcie nie potrzebujące specjalnego nakładu środków oraz fachowych przygotowań. Rzecz jasna warto mieć odpowiednie buty trekkingowe męskie, wyposażone w stosowny bieżnik i lekką ale wytrzymałą górę.


converse
Napisał: Maria Morri
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niekiedy w najniższych partiach górskich można mieć ubrane nawet zwykłe trampki converse (Sprawdź ofertę renomowanych producentow: ). Żeby przejść spacerkiem po łatwym i raczej niedługim szlaku, niekonieczne jest też specjalne przeszkolenie czy sprzęt taterniczy, ponieważ w niskich partiach gór prowadzone są szlaki wyglądające czasem jak alejki w parku miejskim. Oczywiście nie należy przesadzić z niefrasobliwością, bo może się to mocno zemścić.
 
Wybierając się na wycieczkę koniecznie należy zabrać porządne buty trekkingowe meskie (sprawdź bogatą ofertę ) bądź damskie, zależnie od płci noszącego, wygodne spodnie, oddychającą bluzkę oraz ciepłą bluzę na wypadek zmiany pogody. Ponieważ pogoda w górach lubi zmieniać się niezwykle dynamicznie, należy być nastawionym na wszelkie scenariusze, przechadzając się nawet na zwykłej leśnej ścieżynce. W przypadku nieprzewidzianego załamania pogody trzeba mieć w plecaku kurtkę na deszcz do kompletu.

Ten proponowany odnośnik zawiera wciągające dane na opisywany wątek, zatem, jeżeli ta kwestia Cię ciekawi, to sprawdź to obowiązkowo.

Konieczne jest nie bardzo słodkie picie na drogę i oprócz zwykłych bułek drobna wysokoenergetyczna przekąska.

Zwykle daje się przewidzieć ile godzin zajmie taka wycieczka, więc, jeżeli preferuje się jednoosobowe wyprawy, to warto zawiadomić kogoś bliskiego gdzie i na jak długo się wybiera. Naturalnie, wówczas po powrocie należy koniecznie dać znać, że jest się już z powrotem, żeby nie powodować niepotrzebnego niepokoju. Układając trasę wyprawy, trzeba koniecznie zostawić sobie zapas czasu na nietypowe sytuacje i tak rozplanować czas potrzebny na wycieczkę, żeby na pewno powrócić z niej zanim się ściemni. Znając te wszystkie zasady, można już wyruszyć w niższe partie gór, nie zapominając jeszcze o rzeczy najważniejszej, jaką jest zdrowy rozsądek.
20/08/04, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.