Biegać należy przez cały rok, także w zimę. To naprawdę jest do zrobienia, powinniśmy tylko się odpowiednio przygotować

Póki trwa okres zimowy niewielu z nas zdecyduje się na wyjście na zewnątrz, gdy nieprzyjemnie, ażeby pobiegać. Korzystnie jednakowoż się przełamać, ażeby w sezonie wiosenno-letnim pobijać swoje rekordy. Faktycznie, im wcześniej zaczniemy, tym korzystniej dla naszej kondycji. Wiadomym jest, nikt tu nikogo nie zmusza do trenowania podczas dużych mrozów (choć jak przekonują znawcy to dobre podejście), ale zima to przecież nie jedynie mróz i śnieg, co zresztą prezentują ostatnie wydarzenia.


tommy hilfiger
Napisał: Paul Stevenson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zima to po prostu chłodny okres, podczas którego nasz organizm jesteśmy w stanie zahartować, co faktycznie odpowiednio wpłynie na naszą formę, samopoczucie i wytrzymałość na kolejne miesiące.Wiadomym jest, iż początek może być ciężki, to znaczy można czuć nieprzyjemne objawy, jak zbliżające się przeziębienie. No ale co się dziwić, kiedy dotychczas nie biegaliśmy w okresie zimowym. Organizm myśli po swojemu i się najzwyczajniej w świecie broni, tak więc jak poczuje jakąś zmianę może po prostu się zbuntować. Zobacz więcej: .

Niech nas to nie przeraża, ale to nie oznacza, że sami nie powinniśmy odpowiednio na to zareagować. Przede wszystkim, jak pojawią się takie objawy korzystnie się wzmocnić witaminami. Z innej strony, jeśli nasz organizm się trochę „psuje” może mieć to związek z naszym złym przygotowaniem do biegania. Miejmy na uwadze, aby właściwie się ubrać. Czapka lub chociażby nauszniki to obowiązek, nawet, kiedy czujemy, że wcale nie jest tak nieprzyjemnie. Właściwy jest również właściwy strój, taki w jakim nie będziemy się przegrzewać, ale i marznąć. Pamiętajmy jednakowoż, że najważniejsze o każdej porze roku są buty do biegania. Duża oferta dla biegaczy: .


Napisał: Clarks
To właściwie podstawa, bez jakiej nie możemy w ogóle myśleć o treningach. Zdają sobie z tego sprawę osoby, które bagatelizują ten temat, a później narzekają na bolące kostki, niechęć do biegów i w ogóle złe samopoczucie. A prawdą jest, że właściwe obuwie do biegania, jak adidasy damskie czy męskie kupione przykładowo w takiej solidnej firmie obuwniczej jak Badura, to podstawa normalnego treningu. Pamiętajmy jednak o naszych dzieciach. Jeśli chcą z nami biegać nie powinniśmy od razu ich zniechęcać, a tak może być, jak będą biegać w całkowicie nieodpowiednim obuwiu. Niezbędne są więc buty dla dzieci, w jakich być może zacznie się ich wielka kariera.
18/06/22, 12:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.