Mężczyźni i moda - czy prawdziwy mężczyzna może wyglądać i prezentować się w zgodzie z aktualną modą

Według ogólnie dostępnych definicji, moda to potrzeba psychiczna siedząca w człowieku, zmuszająca go żeby naśladować innych w celu identyfikowania się z nimi, lub by wyróżniać się z tłumu. Najbardziej ta potrzeba uwidacznia się oczywiście w sposobie dobierania ubrań.
moda męska
Napisał: Digel
Na podstawie: Digel
Zarówno panowie jak też kobiety w większości pragną podążać za trendami w modzie, ponieważ takie zachowanie zwiększa we własnym mniemaniu poczucie wartości oraz sprawia, iż konkretna osoba czuje się o wiele bardziej seksowna (ciekawy artykuł). Niestety nie każdemu, kto bezkrytycznie kopiuje modowe nowości, udaje się wypracować swój własny charakter, co sprawia, że nierzadko efekt jest odwrotny. Taka osoba wyróżnia się z tłumu, ale w sposób zdecydowanie niekorzystny. To, co ma na sobie, kłóci się z osobowością i powoduje niemały dysonans w odbiorze przez otoczenie danej jednostki. Dlatego nie warto bezkrytycznie podążać za modą, tylko wyciągać z niej elementy mogące podkreślić osobisty styl i zwrócą uwagę na wszelkie atuty, tak figury jak i osobowości.

Kolejne treści

Wybieramy wyjątkowo inspirujące dodatki do ubioru

Torba moro
Napisał: César
Na podstawie: http://www.flickr.com
Moda, tak ta wybiegowa, jak i uliczna rządzi się swymi prawami. Nierzadko to właśnie blogerzy wyznaczają ważne trendy i tym samym w niektórych sezonach do łask wracają spodnie moro. Wybierając poszczególne elementy ubioru chcemy dojść do perfekcji w tworzeniu stylizacji na określony dzień. Na cały outfit składa się sporo części, z jakich doboru możemy być dumni. W sieci wyszukać można moc inspiracji, jakie pozwalają na tworzenie coraz to nowszych i lepszych połączeń. Troszczenie się o dopracowanie swojego stylu to baza.


garnitur
Napisał: Kent Wang
Na podstawie: http://www.flickr.com
O ile sporo kobiet posiadło już niełatwą sztukę adaptowania trendów modowych do swoich potrzeb i możliwości, o tyle moda męska jest wciąż mało popularnym przedmiotem zainteresowania pośród mężczyzn.
Efektem tego na ulicy rzadko widuje się mężczyzn ubranych ciekawie i w zgodzie z własną budową i tak, żeby krój podkreślał atuty ich urody, na przykład kolor oczu, mocną sylwetkę czy ładnie umięśnione nogi (więcej na blogu). Jeszcze dziś w niektórych środowiskach pokutuje powiedzenie, że eleganckim mężczyzna może być tylko w garniturze, albo lepiej w mundurze. Przecież: za mundurem panny sznurem. Tymczasem moda męska ma dziś do zaoferowania wiele rozwiązań, dzięki którym można nie tylko stworzyć swój indywidualny look bez konieczności wskakiwania w garnitur, za którym panowie przeważnie nie tęsknią. Wybierając przeciwległy koniec tej reguły, większość z nich ginie pod zniekształconymi rozciągniętymi swetrami w bezosobowych barwach.
19/10/20, 11:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.