Szmaragd – jeden z najbardziej sekretnych klejnotów, jakie znamy.

Nazywany kamieniem nadziei i równowagi, uznawany jest od stuleci za klejnot opiekuńczy. Szafir można nazwać władcą i panem kamieni szlachetnych, o którym wiedza tajemna twierdzi, że jest w stanie uzdrawiać i uszczęśliwiać człowieka. Tkwi w nim ukryta sekret klejnotu wiedzy, a okultyści nazywają szmaragd kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest kamieniem mędrców: sprawia czystość umysłu, cierpliwość oraz pogodę ducha.
pierścinki od jubilera
Napisał: MAURO CATEB
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do dzisiaj jest pożądanym okazem narzeczonych, chroni bowiem przed niedolą i niewiernością. Może być również amuletem małżeńskiego spełnienia, jak w buddyzmie, gdzie określa zgodę, przyjaźń i stałość. Szafir jest więc wszechstronnym lekarstwem przeciwko każdej biedy człowieka. Dla ludzi, których wysiłki dążą w kierunku pracy nad siłą ducha, szafir będzie najwierniejszym przyjacielem i rozumnym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, wyobraźnię, możliwość wspanialej intuicji, altruizm, pokorę, wytrwałość w osiąganiu zamiarów i wewnętrzny spokój.

ozdoby od jubilera
Napisał: MAURO CATEB
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzadko występuje w warunkach naturalnych, jest bardzo upragniony z uwagi na swoją unikalność. Wabi swoim niespotykanym pięknem. Najbardziej pożądane są kamień szafir o barwie chabra, barwy takie mają brylanty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze szafiry pochodzą ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne znajduje się w Australii. Szlachetne odmiany są przeźroczyste i mogą mieć różnorodne barwy. szmaragd czerwony, bądź różowy nazywany jest parandżą, biały - leukoszafirem, zabarwiony na niebiesko szafirem a zielony szmaragdem wschodnim. Trwanie tego klejnotu przy człowieku, zwalcza złe wpływy ciał niebieskich, wynikające z niekorzystnego ułożenia planet. Ten piękny kamień o zabarwieniu jasno i ciemno chabrowym, poeci porównywali do toni morskich i do głębi ciemnoniebieskich oczu kobiecych.


Kolejne treści

Z jakich powodów warto czekać na różne wyprzedaże, które od czasu do czasu pojawiają się w sklepach odzieżowych.

kobieta, zakupy
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Sprawdzając ceny ubrań w sklepach, zwłaszcza położonych w większych centrach handlowych można dojść do wniosku, że ceny ubrań w naszym kraju są na wysokim poziomie. Koszulki które kosztują prawie sto złotych czy też koszule za kilka razy więcej to przy wielu markach norma. Wielu kupujących widząc tak koszmarne ceny będzie rezygnować z kupno, mimo że mają oni świadomość tego, że przeważnie takie ubrania cechować się będą wysokim poziomem jakości.

Świetnie współgra z tymi ostatnimi, podkreślając subtelną urodę. Nie dziwi fakt, że szmaragdy są często używane przy wytwarzaniu złotej i srebrnej biżuterii w postaci pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Ten kamień szlachetny przyniesie spełnienie i powodzenie życiowe osobom urodzonym w znaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najznamienitszym przedstawicielem swojego rodzaju jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir kaszmirski na na całej kuli ziemskiej, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest fascynujący. Nie ulega wątpliwości, że szafir to najcenniejszy, najbardziej pożądany i najpiękniejszy klejnot kolorowy. Dzisiaj klienci wymagają od sprzedawców biżuterii, fachowej wiedzy na temat sprzedawanego produktu. Wobec tego aby funkcjonować na rynku i wzbudzać zaufanie odbiorców biżuterii, każda hurtownia jubilerska, złotnik i posiadacz sklepu jubilerskiego powinien mieć niezbędną wiedzę na temat kamieni szlachetnych.
20/02/25, 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.