Moda – warto trzymać się schematów, ale nie obawiajmy się także eksperymentować

Jeżeli interesuje nas moda, to na pewno przenika ona do naszego życia w sposób całkiem naturalny, niezauważalnie wręcz, jako że przy codziennych zakupach już odruchowo wybieramy to, co odznacza się wysoką jakością i należytym wykonaniem. Taką postawę trzeba dopiero nabyć, ponieważ nikt z nas nie rodzi się z „dobrym gustem”. Stąd też, jeśli chcielibyśmy zacząć być prawdziwymi specjalistami modowymi, to czym prędzej zacznijmy się dokształcać.


skarpetki
Napisał: Post Memes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeczytanie paru książek traktujących o zasadach ubierania się, o stylu i obyciu na co dzień powinno sprawić, że bez problemu będziemy się poruszali po nawet najbardziej rozbudowanych sklepach pełnych asortymentu. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie czasu i sprawimy, że wszyscy nasi najbliżsi będą faktycznie dobrze ubrani. Nawet tak zdałoby się prozaiczne elementy ubioru, jak skarpetki dla dzieci można kupić z głową i mądrze, czy z kolei byle jak. Stawiajmy na jakość, nie na ilość. To ważna zasada.

Pamiętajmy również o tym, że nawet w sklepach sportowych nasza wiedza przyda nam się i dzięki niej swobodnie dobierzemy torby Poznań, które dzięki swoim wytrzymałym materiałom i jakości wykonania spodobają nam się - ciekawe torby.

Jeśli uważasz, że tutaj są ciekawe informacje, to zobacz też inne szczegółowe opracowanie opisywanej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Nie bójmy się jednocześnie eksperymentować i niekiedy poznane zasady modowe przełamujmy. Natomiast nie decydujmy się zawsze na to, by wydać mniej po to, aby mieć więcej. Jest to zasada często wykorzystywana przy popularnych wyprzedażach, aczkolwiek nie jest ona najlepszym doradcą. Pamiętajmy, że tego rodzaju postawa jest mało ekologiczna i mało ekonomiczna, gdyż raz kupione, porządne spodnie jeansowe męskie Wrangler będą służyły nam lepiej i dłużej, niż zwykłe sztruksy kupione w hipermarkecie.


Jeśli zatem chodzi o łamanie modowych zasad, to dotyczy ono raczej tylko schematów dobierania konkretnych elementów ubioru. I tak, przykładowo bielizna modelująca Wrocław może być zakładana nie tylko od święta, ale również na co dzień, a drogą kolię można zestawić z białą bluzką i jeansami - wszystko to możemy kupić w jednym miejscu. Takie „naginanie zasad” nierzadko sprawdza się w praktyce i sprawia, że nasz wizerunek staje się ciekawszy i wyróżniamy się z tłumu typowo ubranych ludzi, którym nie chce się wyglądać lepiej. Pamiętajmy, że wygląd jest jak najbardziej ważny!
19/11/20, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.