W jaki sposób wybrać kolczyki, aby po jednym nałożeniu nie wylądowały w szufladzie?

Dzisiaj na rynku mamy do kupienia przeróżne kolczyki. Mogłyby być ze srebra, ze złota oraz z kamieniami naturalnymi. Mogłyby być jeszcze drewniane albo plastikowe. Tutaj jednak twórca kolczyków w jednej parze mógłby wykorzystać i drewno i plastik oraz jeszcze kamienie.
Kolczyki ze srebra, nie w każdym wypadku mają odcień srebrny. Takie kolczyki mogłyby być jasne albo oksydowane. Oksydacja srebra polega na dodawaniu do srebra specjalnego płynu, który sprawia, że srebro staje się brązowe, czarne albo błękitne. Kolczyki z samego srebra byłyby nietrwałe, dlatego też do srebra dodaje się domieszki miedzi czy też niklu. Jeśli interesują Cię kolczyki biżuteria jaką posiada do sprzedania Twój znajomy złotnik, na pewno posiada takie, które Ci się spodobają. Zazwyczaj spotykaną próbą srebra jest 925 i to akurat o takiej próbie są do kupienia najczęściej wyroby jubilerskie.


papieros
Napisał: Pikku-Mikko
Na podstawie: http://www.flickr.com


Złote kolczyki nie musiałyby mieć jedynie odcienia żółtego. Mogłyby być także białe, bordowe czy też jasno żółte. Dany kolor złotego kruszcu zależny jest od proporcji oraz typu domieszek. Złoto białe uzyskujemy po pokryciu złota żółtego warstwą rodu. Jeżeli dodamy do złota cynk i miedź, otrzymamy złoto różowe lub czerwone. Z samego złota wyprodukowane ozdoby okazałyby się zbyt miękkie oraz nietrwałe. Z tego powodu do złotego kruszcu dokłada się domieszki innych metali, aby uzyskać surowiec trwalszy i aby można z niego było wykonywać trwałe dekoracje. Towary o większej wadze niż jeden gram, znakują w Polsce Urzędy probiercze. Jeśli będziesz nabywać złote kolczyki w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, wówczas jakość ich będzie wyrażona w karatach. U nas w najwyższym stopniu popularne są wyroby złote o próbie czternastu karatów.

Jeśli opisywany wątek niesamowicie Ci odpowiada, to aby uzyskać kolejne dane na to zagadnienie, pójdź dalej (angelka.pl/sesja-swiateczna/) i kliknij tu.

Są niezwykle trwałe, estetyczne i można by je nabyć w atrakcyjnej cenie.
Może się wydarzyć tak, że po jednym założeniu kolczyki wylądują na dnie szuflady. Przed kupnem kolczyków musimy zastanowić się nad ich odcieniem i kształtem. Musimy mieć w pamięci, że muszą pasować do koloru włosów, koloru cery oraz aktualnej stylizacji.
22/04/05, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.