W jakich sytuacjach trzeba zakładać koszulę na spinki?

Kupując prawidłowo dopasowaną koszulę, należy zwracać uwagę nie tylko na jej odcień, lecz także krój czy materiał, który był użyty do jej wyprodukowania. Musimy także pamiętać, jakie ma być jej zastosowanie, ponieważ w inny sposób prezentują się koszule na co dzień, a w inny sposób koszule eleganckie.


Bardzo istotne jest także to, żeby poprawnie wybrać jej wymiar.


budując dom
Napisał: David Amsler
Na podstawie: http://www.flickr.com


prezent
Napisał: Shelby Asistio
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Kilka słów na temat tego, jak prezentować się powinien modny pan, najważniejsze zasady wybierania koszul oraz marynarek.

koszule męskie
Napisał: liketearsintherain's buddy icon
Na podstawie: www.flickr.com
Jednym z podstawowych wyznaczników modnego mężczyzny jest obecnie marynarka, albo niezależna, albo w komplecie w garniturze. Marynarki można zakładać przy różnych okazjach, przede wszystkim są konieczne na wszystkie bardziej oficjalne okazje przykładowo takie jak ważne rodzinne uroczystości. Sporo osób zakłada je także do pracy, sporo stanowisk wymaga założenia właśnie tego typu stroju. Dlatego też męskie marynarki występują w wielu różnych odmianach i kolorach, dzięki czemu można je dobierać na odpowiednie okazje.


A koszula ma je dwa: kołnierza i samej koszuli. Aby właściwie dobrać rozmiar kołnierza, powinien on tak być przyległy do szyi, żeby można było swobodnie włożyć między szyję a koszulę swój palec. Jeżeli z kolei chodzi o rękaw, może on być zapinany na guziki lub na spinkę. Tego typu koszula na spinki jest bardzo elegancka. Na rynku najbardziej popularna jest w opcji podwójnej, czyli tego typu, w której istnieje dodatkowa wywijana warstwa tkaniny.

Zainteresowały Cię przedstawiane kwestie? Jeśli tak, to zobacz jeszcze, co zawiera w tym temacie ta polecana strona (angelka.pl/). Odnajdziesz na niej pokrewne materiały.

Jeżeli koszula posiada taki wariant mankietu, to określa się go jako francuski. Nieco bardziej oficjalny jest jednak mankiet pojedynczy. Nadaje się ona jednak głównie do fraka. Jest ona praktycznie nieosiągalna w propozycjach większej części sklepów. Można ją nabyć wyłącznie zamawiając koszulę stworzoną na miarę.


Należy pamiętać, że koszula na spinki wykorzystywana jest wyłącznie na odpowiednie okoliczności. Powinna być zakładana na te wydarzenia, które są dla mężczyzny najważniejsze. Taka część ubioru pokaże, że wiemy kiedy oraz w jaki sposób powinniśmy się prezentować. Jest to najbardziej elegancki wzór, dlatego też w żadnym razie nie powinien być wybierany za często. Powinna być ubierana na wszystkie rodzinne święta, przykładowo chrzest lub komunię dziecka, ślub czy też rodzinne jubileusze.


Można jednak także ją zakładać na bardziej smutne okazje, takie jak pogrzeb. Poza tym to doskonały wybór wtedy, gdy mają miejsce jakieś ważniejsze wydarzenia w naszym zawodowym życiu.
20/03/01, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.