Na dziecięce stópki - najfajniejsze kapcie dla niemowląt!

Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, że dzieciakom czasem ciężko jest wiele rzeczy wytłumaczyć. Z tego też powodu dość często dzieciaki biegają po mieszkaniu bez kapci. Najprawdopodobniej jest im tak wygodniej. Jednak będąc rodzicami wolelibyśmy, by nasza pociecha miała na stópkach kapcie.


kapcie skórzane dla dzieci
Na podstawie: pixabay.com
Jeśli chodzi o kapcie dla dziecka to należy je wybierać z odpowiednią wiedzą.

Jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie na tyle istotna, że chcesz zgłębić ją także od innej strony, zatem potrzebne Ci podobne dane, to więcej znajdziesz w tekście (https://www.suknie-slubne.warszawa.pl/).

Jeśli dziecko jest rzeczywiście małe, to kapcie muszą być wkładane – tak by nie spadały ze stópek, bo wtedy dziecko nawet nie zauważy, że je zgubiło - . Warto byłoby też, żeby kapcie były przypomnieniem o postaciach z bajek. Mogą mieć nadrukowaną lub naszytą jakąś postać z kreskówki, albo ogólnie kształtem i kolorami przypominać ulubionego bohatera z kreskówki. Dzieci wtedy z ogromną ochotą włożą kapcie na nogi i nie będą zbyt szybko ich zdejmowały. Poza tym, jeśli kapcie okażą się przyjemne w dotyku i nic nie będzie stopy (ostrogi piętowe kraków) dziecka w nich uwierało, to nie powinniśmy się martwić tym, że dziecko nie będzie chciało takich kapci, wręcz przeciwnie samo powie, że musi ubrać kapcie.

Dla naszych dzieci

Kupując kapcie dla dziecka naprawdę powinniśmy kupować je z naszym dzieckiem. Będzie nam później prościej przekonać dziecko, by wkładało kapcie na nóżki. To ważne, żeby dziecko po pierwsze wybrało sobie kapcie, które z powodu wyglądu mu się podobają i oczywiście takie, które będą pasowały na jego nóżkę - -> przejdź. Dobrze również mieć na uwadze to, że jeśli kupujemy kapcie dla dziecka do szkoły to najsensowniej żeby były to wkładane buciki. Nie ma żadnego sensu kupować jakiś wymyślnych misio-kapci, czy najzwyklejszych wkładanych kapciuszków bez pięty, bo niestety nie okaże się to dobre w przedszkolu. Powinniśmy wybrać zwykłe, wsuwane kapcie, które mogą mieć na przykład jakiś fajny kolor. Do domu można znaleźć, co nam się tylko spodoba, ale w szkole najistotniejsze jest wygoda naszej pociechy.


zabawne kapcie dla dzieci
Napisał: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na sto procent damy radę wyszukać odpowiednie kapcie, bo jest ich naprawdę mnóstwo. Wystarczy spytać w sklepie obuwniczym o dział dziecięcy i o kapcie dla dzieci, by po chwili stać wśród półek z bardzo dużym wyborem. Oczywiście nie trzeba wydawać na kapcie majątku, ale zawsze można dodać te kilka złotówek, do kapci z antypoślizgową podeszwą.
19/08/22, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.