Która moda jest najlepsza, jak to przedstawia się w Polsce? Czy możemy mówić o swego rodzaju trendach, jakie są często wybierane?

Nie każdy ma tego świadomość, lecz każdego roku kilkunastu ważnych rodzimych projektantów przedstawia ludziom własne kolekcje, czy jednak ma to wpływ na to, co nosimy. Od dawien dawna jest tak, iż na to jakich wyborów dokonujemy mają wpływ wielcy kreatorzy, przede wszystkim znani, zagraniczni, lecz to nie znaczy, iż w naszym kraju nie ma interesujących twórców.


Na pokazie mody
Napisał: CHRISTOPHER MACSURAK
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszej rodzimej modzie tak naprawdę dostrzec możemy dwa nurty. W pierwszym z takich nurtów znajdziemy piękne, szykowne stroje, bardzo często zwiewne czy powłóczyste, są także najczęściej minimalistyczne. Trudno jednak czasami oprzeć się wrażeniu, iż ów minimalizm posiada naturę jednak ekonomiczną, gdyż najczęściej nie są to projekt zbyt odkrywcze, natomiast z pewnością bardzo przydatne, jak płaszcze zimowe damskie i męskie kurtki zimowe - dowiedz się więcej na tej stronie.

Tego typu ubrania są bardzo potrzebne i każdy nosi je czasami, choć jak wspomnieliśmy nie są zbyt odkrywcze i przez takie miano zasługują na średnią uwagę. Jest również inny nurt, raczej awangardowy, więc tego typu kreacje nie są dobre dla każdego. Z pewnością polubią je osoby, jakie cenią sobie oryginalność ponad wszystko. Takie natomiast zachowawcze osoby nie będą zachwycone tego typu bardziej osobliwymi strojami. Między jednak tymi dwoma typami, to znaczy minimalizmem oraz awangardą, są również twórcy, którzy rzeczywiście realizują swoją wizję, pamiętając jednocześnie o tym, co większa rzesza kobiet chciałby nosić. To właśnie takie projekty najbardziej zapadają w pamięć i mamy ochotę je kupić, przykładowo buty dla dzieci Radom lub też bielizna wyszczuplająca Szczecin - propozycje ofert na buty dla dzieci w radomiu. One są najpopularniejsze oraz doceniane, z tego powodu właśnie powszechnie są używane przez wielu rodaków.

Nie dziwi to oraz nie zaskakuje, bo w różnych miejscach na świecie jest tak samo, zaś wniosek jest oczywisty, to znaczy to, co dobre się sprzedaje. Rzecz jasna to, czy rzeczywiście konkretna rzecz się przyjmie zależy od wielu czynników, na przykład od charakteru konkretnego państwa, to co jest cenione, a co raczej nie przejdzie. Taka moda “środka”, to najlepsza propozycja przeróżnych interesujących kreacji, jakie mają nabywców.
19/02/23, 12:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.