Nowoczesne metody na na zapoznawanie się z literaturą czyli jakie zalety i wady mają książki w postaci elektronicznej.

W czasie kiedy sprzedaż papierowych książek coraz bardziej spada, to książki w formie elektronicznej zdobywają coraz większą popularność. Wynika to z paru rzeczy.

Przede wszystkim bardzo popularne są aktualnie czytniki, na jakich jednorazowo można zmieścić nawet kilka tysięcy zdjęć. Dla wielu osób jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie muszą taszczyć ciężkich czasami tomów, a wszystko mają w jednym niewielkim urządzeniu. Co prawda miłośnicy tradycyjnego czytelnictwa są zdania, że ekran nigdy nie da rady zastąpić szelestu przewracanych kartek, lecz technologii nie da się zatrzymać. Czytniki są coraz tańsze, dają coraz więcej możliwości, więc czytelnicy korzystają coraz chętniej z tych nowinek. A w końcu nie będzie miało znaczenia, w jakiej formie ktoś będzie czytał książki, istotne jest, żeby czytał cokolwiek, nieważne czy tradycyjną książkę czy ebooka Fonopolis. Za ebookami będą jeszcze przemawiać ceny, nawet mimo niekorzystnych rozwiązań podatkowych kosztują one sporo mniej od tradycyjnych książek, a dodatkowym ich plusem jest łatwość ich kupowania.


Kolejne treści

Wybór jedynie doskonale przygotowanych ofert książkowych

książki
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku trafić możemy na dużo interesujących propozycji książkowych. Różnorodność tematyczna jest zadziwiająca, dlatego każdy z czytelników bezproblemowo znajdzie coś idealnego dla siebie. Wśród polecanych propozycji nie zabraknie także tych niezwykle korzystnych cenowo.

Czytnik ebooków
Napisał: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Jeśli chodzi o nie fabuły się nie czyta, a odsłuchuje się jej przy pomocy jakiegoś odtwarzacza Fonopolis. Oczywiście i w tej sytuacji mogą się znaleźć narzekający, którzy będą twierdzili, że jest to nieco pójście na łatwiznę. Jednak ogromną zaletą audiobooków jest to, że można ich słuchać bez patrzenia, co się robi. Kilkugodzinny wyjazd autem z książką na kolanach na pewno rozważny by nie był. Jednak jeżeli przez ten czas z głośników dobiegać będzie ostatnio wydany audiobook Nieśmiertelni, to w przeciągu podróży zapoznać się będzie można z dużą częścią tej książki. Poza tym audiobooki doskonale nadają się dla maluchów, wiele z nich to właśnie różnego rodzaju słuchowiska i bajki dla najmłodszych, nie umiejących jeszcze czytać. Niestety audiobooki posiadają jedną zasadniczą wadę, która nieco hamuje ich popularność. Książka wydawana w ten sposób wymaga jednak dużo pracy podczas przygotowań , z tego też powodu wiele bestsellerów nie doczekało się jeszcze takiej formy.
19/03/05, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.