Szmaragd oraz cyrkon - kamienie szlachetne wykorzystywane w biżuterii

Kamienie szlachetne są ogromnie często stosowane przy produkcji biżuterii. Do przeważnie stosowanych kamieni szlachetnych przynależą diamenty, perły, i także szmaragdy i cyrkony.


Kwiatowe wzory od Deichmann
Napisał: Deichmann
Na podstawie: Deichmann


Szmaragdy to nie tylko kamienie jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Mają wysoką wartość, są wyjątkowo wartościowe, a mało tego bardzo śliczne. Szmaragdy posiadają piękną, zielonkawą barwę, doskonale przedstawiają się w kolczykach, bransoletkach czy też pierścionkach (Zobacz więcej). Dziś szmaragdy z reguły są tworzone syntetycznie. W branży jubilerskiej użytkuje się także szmaragdy naturalne, aczkolwiek są one wygrzewane w olejach, co zezwala na uniknięcie skaz bądź pęknięć.


Kolejne treści

Czy widzieliśmy naszyjniki ręcznie robione?

Sztuka współczesna
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
W dobie masowych produkcji, w których każdy produkt prezentuje się identycznie co do każdej nitki albo kropki na rysunku, coraz większą popularnością cieszą się materiały wykonane ręcznie.


Cyrkon również jest niezmiernie docenianym kamieniem jubilerskim oraz kolekcjonerskim. Jednak ma on jeszcze mnogość rozmaitych zastosować Szukasz najlepszych cyrkonów?. Cyrkon użytkowany jest między innymi w stomatologii, do przygotowywania materiałów żaroodpornych i ognioodpornych, do tego wykorzystuje się go w reaktorach nuklearnych, przy produkcji pigmentów oraz farb, a także w przemyśle chemicznym. Cyrkon ma również ogromne wykorzystanie w fabrykacji szkliw, ceramiki, oraz także włókien oraz materiałów ściernych. Cyrkon to szczególny kamień, jaki występuje w niezwykle wielu ładnych barwach - żółtej, pomarańczowej, oraz także czerwonej, zielonej lub niebieskiej.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem kliknij tu buty nike air force i czytaj bez ograniczeń następne rzetelne posty.

Wyróżniamy też cyrkony fioletowe oraz bezbarwne.


Biżuteria, w jakiej użyto cyrkonów jest nadzwyczaj cenna, charakteryzuje się też doskonałą klasą i ładnym designem, bo kamień ten jest istotnie zachwycający.
20/04/11, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.