Rodzinny weekend w Poznaniu - gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? Pomysły na miłe spędzenie czasu w starym mieście.

Dobrze jest pojechać do Poznań na rodzinny wypad, by poznać bliżej historię i architekturę tego miasta, zwiedzić zabytki miasta, zwiedzić jeden z najlepiej zorganizowanych ogrodów zoologicznych w naszym kraju, zrelaksować się w bardzo nowoczesnym aquaparku. Ani dorośli, ani dzieci nie będą się nudzić podczas tej weekendowej wyprawy pod warunkiem, że dobrze zaplanujemy atrakcje.

starówka w poznaniu
Napisał: Filip Maljković
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może się wydawać, że Poznań nie różni się od pozostałych, starych miast naszego kraju – kolorowe neony, szyldy typu „odzież męska duże rozmiary” (sprawdź sam), centra handlowe, małe sklepiki, parki, kamieniczki, blokowiska... Lecz dla turysty, koncentrującego się na zabytkach, Poznań może być naprawdę ciekawy. Wspólne zwiedzanie Poznania warto zacząć od Zamku Królewskiego, zbudowanego wiele wieków temu przez księcia Przemysła II.

Masz zamiar znaleźć inne tego typu materiały? Jeżeli tak, ta wskazówka ze strony (https://www.jagna.pl/biustonosze-formowane-miseczki-c-23_64.html) jest godna polecenia, ponieważ dotyczy pokrewnej problematyki.

To najstarszy zabytek w mieście i jeden z najstarszych w w Polsce.

Kolejno warto przespacerować się na Stary Rynek, mieszczący mnóstwo zabytków, między innymi ratusz. Wędrówkę warto urozmaicić obiadem w jednej z restauracji w centrum miasta, szczególnie gdy zwiedzamy od samego rana. Po przerwie na obiadek możemy kontynuować zwiedzanie w centrum, a przechadzkę po centrum możemy zakończyć chwilą odpoczynku w „Czekolada Cafe” - w miejscu serwującym słodycze przyrządzone z najpyszniejszych rodzajów czekolady. Maluchy z pewnością to uraduje, a i dorośli zasmakują czegoś pysznego. W zależności od aury pogodowej, popołudnie możemy spędzić spacerując alejami ogrodu zoologicznego lub wybrać się do parku wodnego.


Kolejne treści

Kiedy chcesz wyglądać jak milion dolarów, szukaj odzieży gdzie indziej niż ogół!

Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zimowe miesiące rzadko stymulują uzupełnianiu garderoby. Z drugiej strony, zbliżające się Boże Narodzenie, sylwester, a na ostatek karnawał ostatecznie przekonują większą część z nas o konieczności zrobienia zakupów.

centrum handlowe
Napisał: Robert Linsdell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bo właśnie od niedawna interesującym miejscem, jakim może pochwalić Poznań jest aquapark „Octopus”, w jakim świetna zabawa czeka na wszystkich gości - dorosłych i niedorosłych. Jeżeli lubimy podziwiać naturę, warto iść do Palmiarni położonej na terenie malowniczego Parku Wilsona. Jeżeli będziemy mieć jeszcze siły, dzień możemy zakończyć powrotem do centrum, by zobaczyć wystawę w muzeum.

Na zakończenie wyjazdu możemy skorzystać z lekkiej rozrywki i wybrać się do centrum handlowego, zrobić sobie spacerek po sklepach, w jakich znajdziemy wszystko (odzież męska duże rozmiary, spory wybór rzeczy dla dzieci itp.), iść z pociechami do bawilandii czy do kina.
22/06/09, 15:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.