Jak nabywać maluchowi buty?

Pierwsze przechadzki na własnych nogach to nie lada wyczyn i satysfakcja. Ażeby nic w nich nie kłopotało, mały człowiek powinien posiadać komfortowe obuwie.


buty dziecięce
Napisał: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej, aby malec po domu latał w skarpetkach z antypoślizgową podeszwą, lecz na spacery będzie już potrzebować poprawnie dobranych bucików. Rozmiar stópki malca zmienia się w początkowych latach życia o trzy rozmiary na rok. Dlatego co trzy miesiące musimy zweryfikować, czy półbuty Bartek są jeszcze dobre.


Przed wycieczką do sklepu z malutkim dzieckiem wielu rodziców ma tremę. Nic zadziwiającego. Bowiem jak sprawdzić, czy maluchowi w wybranych przez rodzicielkę butach jest wygodnie? Roczniak bądź nawet dwulatek nam tego nie powie - tu mają półbuty bartek. Za to będzie badawczo rozglądać się po butiku, wspinać na półeczki, rozsypywać dookoła pudełka z butami. Przeto na zakupy warto iść w obstawie. Gdy ty będziesz wybierać model i rozmiar buta, druga osoba zajmie się latoroślą. W poniektórych marketach możesz poprosić sprzedawców o wsparcie w dobraniu bucików. Czasami mają do dyspozycji nie wyłącznie miarki, lecz też specjalne przyrządy elektroniczne mierzące wielkość stopy i wskazujące odpowiedni rozmiar, a nawet wzór bucika. Starym sprawdzonym sposobem jest oznaczenie długości stopy malucha na patyczku, jaki potem w markecie wkłada się do bucika.


Przy doborze bucików dla niedużego piechura powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi wskazówkami. But powinien być dopasowany - poprawnie trzymać stopę, ale nie krępować jej ruchów.


Powinien być o jeden cm dłuższy aniżeli stópka dziecka, posiadać szerokie noski, elastyczny zapiętek jak też giętką podeszwę - butymodne.pl/polbuty-i-trzewiki-dzieciece-bartek-trzewiki-61427245-i13734.html.
19/06/23, 05:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.